W ostatnim tygodniu (3-7.10.2016) rozpoczęliśmy Projekt "Wielbiciele zwierząt". Czekało na nas niemało niespodzianek, w ciągu tygodnia dowiadywaliśmy się różnych ciekawostek na temat opieki nad zwierzętami bezdomnymi, o tym jak należy o nie dbać, jak bezpiecznie się nimi opiekować. Spotkaliśmy się z pracownikami miejskiego Schroniska, którzy odwiedzili nas z psem "Jackiem", poznaliśmy dzięki nim bezpieczną pozycję w trakcie ataku psa, pozycję żółwia, dowiedzieliśmy się co to jest Schronisko, jak pomagać zwierzętom ze Schroniska. Odwiedziły nas również inne zwierzaki domowe, rodzice którzy mogli poświęcić nam chwilkę przychodzili ze swoimi domowymi pupilami i opowiadali o nich, były żółwie, koty, psy i myszki.

W ciągu całego tygodnia organizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska w Kędzierzynie-Koźlu, dzięki wsparciu rodziców i dzieci zwierzaki nie będą musiały się martwić o zimną jesień i zimę, ani o pożywienie. Otrzymaliśmy bardzo dużo przeróżnych darów: od jedzenia, po koce i zabawki, za które w imieniu psiaków i kociaków, i pracowników Schroniska OGROMNIE DZIĘKUJEMY!