W roku szkolnym 2016/2017 na kółko muzyczne uczęszczały dzieci z trzech grup: „Maków” – 7 dzieci, „Nasturcji” – 5 dzieci i „Kaczeńców” – 5 dzieci. W sumie 17 dzieci. W ciągu całego roku szkolnego odbyło się aż 26 zajęć. Dzieci prezentowały swoje umiejętności podczas obchodów z okazji 11 listopada – taniec „Czerwone jabłuszko”, podczas występów bożonarodzeniowych na grupach oraz z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Dodatkowo 3 razy dzieci w kółka muzycznego wychodziły poza teren przedszkola na przeglądy muzyczne i taneczne.

• III Przegląd Piosenki „Trele morele” – dzieci zajęły I miejsce
  • III Przegląd Piosenki Wszelakiej „Wiosenne nastroje” – dzieci zajęły III miejsce
  • XIII Przegląd taneczny „Tańcowała igła z nitką 2017” – „Zielono mi”

W czasie całorocznych zajęć dzieci uczyły się następujących tańców:

• „Czerwone jabłuszko”
  • „Trojak”
  • „Grozik”
  • „Kowal”
  • „Krakowiak”
  • „Wiosenka”
  • „Taniec kwiatów”

W czasie całorocznych zajęć dzieci uczyły się następujących piosenek:

• „Dzień dobry dzieci”
  • „Witamy Was”
  • „Czerwone jabłuszko”
  • „Tęcza koloruje świat”
  • „Jesień pędzlem malowała”
  • „Zasiali górale”
  • Śpiewanie polskich kolęd
  • „Nie chcę cię znać”
  • „Wiosenka”

W czasie całorocznych zajęć dzieci uczyły się następujących instrumentacji muzycznych:

• „Marsz Radeckiego”
  • „Tarantella”
  • „Speckerin”
  • „Wiosna”
  • „Moment Musicale”

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z kółka muzycznego. Nauczyły się śpiewać gamę c-dur i potrafią ją zagrać na dzwonkach diatonicznych. Potrafią zagrać proste melodie przy użyciu dzwonków diatonicznych oraz bum-bum-rurek. Dzieci opanowały kroki podstawowe do regionalnych tańców ludowych oraz opanowały proste układy taneczne do muzyki współczesnej. Wykonywały proste instrumentacje muzyczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Dzieci czerpały dużo radości z możliwości samodzielnego tworzenia muzyki. Sukcesy jakie odniosły na przeglądach piosenki mogą świadczyć o ich zaangażowaniu i przede wszystkim z radości jaką czerpią z uczestnictwa w zajęciach muzycznych.