W okresie od 01.10.2016 – 31.05.2017 r. prowadziliśmy w placówce kółko o tematyce krawieckiej dla dzieci uzdolnionych. W zajęciach, które odbywały się dwa razy w miesiącu brało udział siedem dziewczynek, z dwóch grup dzieci sześcioletnich. W ramach prowadzenia kółka dziewczynki dowiadywały się jak wygląda praca krawca, jak wykonywać poszczególne czynności związane z podstawową umiejętnością szycia. Miały okazję odwiedzić krawca          i zobaczyć na własne oczy jak wygląda jego praca, jak wygląda szycie na maszynie, jak również spróbować swoich umiejętności podczas projektowania stroju na manekinie. Dziewczynki w ciągu roku nauczyły się jak bezpiecznie i poprawnie posługiwać się miarką, igłą i nićmi, szpilkami, nożyczkami, odmierzały długości materiałów, cięły je i tworzyły z nich całość, nauczyły się jak dokonywać przeróbek krawieckich. W trakcie naszej działalności dzieci uszyły fartuszki na użytek grup, rękawice kuchenne, zaprojektowały suknię na manekinie, odwiedziły krawca, stworzyły wstążki gimnastyczne dla przedszkolaków, uszyły pufy ze skrawków materiałów.

Dziewczynki poprawiły swoje umiejętności motoryczne, rozwinęły się manualnie i twórczo, nowo zdobyte umiejętności potrafiły wykorzystać w ramach tworzenia prezentów dla rodziców, czy podczas różnych czynności domowych.